خاویار آسترا باهوخاویار

Asetra.fw

خاویار آسترا ، از ماهیان معروف به “تاس ماهی” که شامل سه گونه ی چالباش، قره برون و شیپ می باشد تولید می شود.

قره برون که نامش به معنای “دماغ سیاه” بوده و به خاطر ویژگی های ظاهری اش به این نام معروف شده است، بهترین نوع تاس ماهی در جهان است که به تازگی به عنوان یک گونه ی مستقل به رسمیت شناخته شده و اتفاقا از گونه های بومی ایران نیز هست. گوشت قره برون رنگ سفیدی دارد و چربی آن به نسبت سایر گونه ها کمتر است.

نام ماهی چالباش نیز بر اساس ویژگی ظاهری اش انتخاب شده و به معنای “سر چال دار” می باشد. در اکثر موارد کاملا به قره برون شبیه است و تنها نقاط تفاوت، گوشت زرد تر و طعم ضعیفتر نسبت به قره برون هستند.

همچنین، تاس ماهی دیگری به نام شیپ وجود دارد که نام این ماهی از نام لاتین و علمی آن گرفته شده و خصوصیاتی مشابه سایر تاس ماهیان از جمله قره برون دارد، اما از تفاوت های این ماهی با دو تاس ماهی بالا، می توان به پرورشی نبودن این گونه (بنا بر دلایل اقتصادی) و همچنین ریز و کوچک بودن دانه های خاویار آن اشاره کرد. امروزه در تهیه ی خاویار آسترا از این گونه استفاده نمی شود.

و اما خاویار آسترا! طعم بسیار لذیذ خاویار این ماهیان، جذابیت آن ها را دو چندان کرده است. خاویار آسترا در طیف رنگی زرد طلایی تا قهوه ای تیره بوده و تولید آن در محیط های مختلف بین ۸ تا ۱۰ سال زمان می برد. اگر این خاویار، تحت شرایط ایده آل تولید شود، طعم گردو تازه می دهد. نوع رنگ روشن این خاویار به نام خاویار طلایی شهرت دارد که بسیار نایاب است.

خاویار آسترا باهوخاویار، یکی از مرغوب ترین، پر طرفدار ترین و لذیذ ترین انواع خاویار است که امروزه طرفداران بسیاری دارد و اکنون اکنون در فاصله ی چند کلیک از شما قرار دارد!

بدون دیدگاه

گذاشتن پاسخ